Rakúšania môžu nadávať politikom a majú právo ukazovať ich smerom obscénne gestá

368917_austria_elections_26406 89d3af7303584fce912d2d158b3030b9 676x466.jpg

BRATISLAVA 2. marca (WebNoviny.sk) – Rakúski občania môžu nadávať politikom a majú právo ukazovať ich smerom obscénne gestá.

Vo štvrtok o tom rozhodol viedenský súd, ktorý posudzoval žalobu zo strany predsedu krajne pravicovej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinza-Christiana Stracheho na ultraľavicovú trockistickú organizáciu Vľavo vbok teraz (Linkswende Jetzt), ktorá na Stracheho podľa jeho vlastných slov „verejne útočí“.

Odporúčame:
Televízia ORF sa chce súdiť s vicekancelárom, môže za to jeho príspevok na sociálnej sieti

Organizácia nedávno spustila kampaň, v rámci ktorej vyzýva svojich priaznivcov, aby sa fotografovali so zdvihnutými prostredníkmi, čím majú vyjadriť svoj názor na tohto politika, a zverejnila aj video s názvom „F*** Strache“.

Podľa viedenského súdu však na takéto veci občania majú právo, a nič na tom nemení ani to, ak je objektom ich kritiky politik. „Právo aj na provokatívny a šokujúci politický postoj je neoddeliteľnou súčasťou slobody prejavu,“ znie výrok viedenského súdu.

Viac k témam: Rakúsko, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúšania môžu nadávať politikom a majú právo ukazovať ich smerom obscénne gestá © SITA Všetky práva vyhradené.

2. marca 2018