Radikálny duchovný Choudary v Británii vyzýval na podporu IS

Choudary patrí už roky k jedným z najznámejších tvárí radikálneho islamu v Británii, kde pôsobil ako vodca radikálnych skupín ako al-Muhádžirún a Islam4UK.LONDÝN 16. augusta (WebNoviny.sk) – Jeden z najznámejších radikálnych moslimských duchovných v Británii Anjem Choudary bol uznaný za vinného z výziev na podporu extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). Informovala o tom v utorok agentúra AP.

Choudary (49) a spoluobžalovaný Mohammed Mizanur Rahman boli usvedčení už minulý mesiac, ale rozhodnutie zverejnil súd až v utorok, a to vzhľadom na obmedzenia, ktoré uvalil na proces. Moslimskému duchovnému hrozí až desať rokov za mrežami. O výške trestu rozhodne súd 6. septembra.

Choudary patrí už roky k jedným z najznámejších tvárí radikálneho islamu v Británii, kde pôsobil ako vodca radikálnych skupín ako al-Muhádžirún a Islam4UK. Britská vláda obe tieto skupiny zakázala. Choudary si získal pozornosť šokujúcimi výrokmi v médiách, ktoré sa ale vždy pohybovali v rámci zákona. Po tom, čo v roku 2014 prisahal vernosť Islamskému štátu, ho nakrátko zadržali.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016