Putinizmus je ideológiou budúcnosti a môže slúžiť ako príklad pre iné krajiny, tvrdí Surkov

362488_putin 3 676x445.jpeg

MOSKVA 11. februára (WebNoviny.sk) – Politický režim, ktorý funguje v Rusku, môže slúžiť ako príklad aj pre iné krajiny a má pred sebou ešte veľkú budúcnosť.

V článku pre pondelňajšie vydanie kedysi nezávislého, dnes už prorežimného, ruského denníka Nezavisimaja Gazeta to napísal Vladislav Surkov, poradca ruského prezidenta Vladimira Putina.

Surkov, ktorý je momentálne Putinovým poradcom pre otázku Ukrajiny, je vo všeobecnosti už dlhé roky považovaný za hlavného ideológa Kremľa a za hlavného strojcu Putinovej politiky.

„Putinizmus je ideológiou budúcnosti,“ napísal v pondelok Surkov o systéme, ktorý sám do veľkej miery pomáhal stvoriť. Tento systém podľa neho vydrží pri živote ešte minimálne celé storočie a Rusko ho môže začať vyvážať aj do iných krajín. Ruský „dôraz na antiglobalizmus a silnú národnú suverenitu“ podľa neho púta stále väčší záujem aj v zahraničí.

„Ruský politický systém nie je dobrý len pre nás, ale má aj veľký exportný potenciál,“ napísal Putinov poradca. „Putinov veľký politický stroj zatiaľ iba naberá rýchlosť na dlhú, ťažkú a zaujímavú operáciu,“ uzatvára hlavný ideológ Kremľa.

Viac k témam: politický režim, politik
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinizmus je ideológiou budúcnosti a môže slúžiť ako príklad pre iné krajiny, tvrdí Surkov © SITA Všetky práva vyhradené.

11. februára 2019