Putin na stretnutí s Merkelovou vyzval Európu na pomoc pri obnove Sýrie

375709_putin merkelova 676x462.jpg

BEJRÚT 18. mája (WebNoviny.sk) — Ruský prezident Vladimir Putin vyzval Európu, aby pomohla s obnovou vojnou zničenej Sýrie s cieľom podporiť návrat utečencov. Vyjadril sa tak po piatkových rozhovoroch s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou v ruskom čiernomorskom letovisku Soči.

Odporúčame:
Merkelová vyzdvihla proeurópsku orientáciu Slovenska, s Pellegrinim sa nezhodli v téme migrácie

Putin zdôraznil, že európska humanitárna pomoc, ako aj pomoc pri obnove Sýrie je kľúčová pre vytvorenie podmienok pre návrat utečencov späť do vlasti. Poskytovanie pomoci Sýrii musí byť podľa jeho slov „odpolitizované“, uviedol na margo váhavého postoja Západu v otázke pomoci sýrskej vláde.

Merkelová zas vyzvala Putina, aby využil svojich vzťahov s prezidentom Baššárom al-Asadom a prinútil ho zrušiť zákon, ktorý môže zbaviť Sýrčanov ich majetku, pokiaľ sa k nemu ihneď neprihlásia. Putin sa stretol s al-Asadom v Soči vo štvrtok, pričom ho povzbudil, aby prijal kroky smerujúce k politickému urovnaniu situácie.

Viac k témam: Angela Merkelová, Baššár al-Asad, Sýria, utečenci, Vladimir Putin, vojna v Sýrii
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin na stretnutí s Merkelovou vyzval Európu na pomoc pri obnove Sýrie © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2018