Puma v USA zaútočila na cyklistov, jedného zranila a následne druhého usmrtila

375812_thinkstockphotos 586361796 676x513.jpg

NORTH BEND 20. mája (WebNoviny.sk) – Lesná stráž v americkom štáte Washington zastrelila pumu, ktorá jedného cyklistu zabila a druhého zranila.

Muži boli na bicykloch asi 50 kilometrov východne od Seattlu, keď na nich zviera zaútočilo. Podľa úradov pritom puma najprv napadla zraneného muža. To vystrašilo jeho priateľa a dal sa na útek, puma si ho však všimla a zaútočila aj na neho, no tentoraz so smrteľným následkom. Keď muža odtiahla preč, jeho zranený kamarát nasadol na bicykel a ušiel, pričom asi po troch kilometroch, keď chytil mobilný signál, zavolal pomoc.

Keď strážnici prišli na miesto, trvalo im zhruba polhodinu, kým našli pumu s mŕtvym. Vystrelili na ňu, čím ju vystrašili a po niekoľkých hodinách ju napokon našli na strome neďaleko a zastrelili ju.

Podľa odborníka štátu Washington na medvede a pumy Richa Beausoleila to bol len druhý smrteľný útok pumy v štáte za uplynulých 94 rokov. Pumy patria medzi chránené živočíchy a štát ročne povoľuje uloviť 250 z nich v 50 určených oblastiach.

Viac k témam: Puma americká, tragédia, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Puma v USA zaútočila na cyklistov, jedného zranila a následne druhého usmrtila © SITA Všetky práva vyhradené.

20. mája 2018