PSA prevezme Opel a Vauxhall, Európska komisia schválila akvizíciu bez podmienok

BRUSEL 6. júla (WebNoviny.sk) – Európska komisia (EK) schválila prevzatie európskej divízie General Motors (GM) vyrábajúcej značky Opel a Vauxhall francúzskou automobilkou PSA. EK uviedla, že akvizíciu schvaľuje bez podmienok.

Odporúčame:
Kórejčania chcú na Slovensku ďalej investovať, chýba im však dokončenie diaľnice medzi Žilinou a Ostravou

Komisia totiž „dospela k záveru, že transakcia nevyvolá obavy o hospodársku súťaž na relevantných trhoch“. Po rokoch stratového podnikania v Európe GM v marci oznámil, že nemeckú značku Opel a sesterskú britskú značku Vauxhall predá automobilke PSA za 2,2 mld. eur.

Po tejto akvizícii sa PSA stane druhým najväčším európskym výrobcom áut po nemeckom Volkswagene.

Akvizícia sa ukončí v závere roka

Riaditeľ pre stratégiu PSA Patrice Lucas označil stredajšie rozhodnutie za „dôležitý krok“ a povedal, že tímy firiem sa teraz sústreďujú na splnenie iných podmienok potrebných pre realizáciu transakcie. Očakáva sa, že akvizícia sa ukončí pred záverom tohto roka.

Odporúčame:
Kia bojuje s nedostatkom pracovných síl, oslovila už tisíce nezamestnaných

Obe firmy konkretizovali, že rozhodnutie EK znamená schválenie akvizície automobilovej divízie. Európsky úrad na ochranu hospodárskej súťaže však stále posudzuje plánované prevzatie európskej finančnej divízie GM bankou BNP Paribas a automobilkou PSA. Rozhodnutie v tejto oblasti sa očakáva v druhej polovici tohto roka.

Nový rekord v objeme výroby

Francúzska skupina PSA pôsobí aj na Slovensku. Strategickú investíciu francúzsky koncern oznámil v januári 2003 a do začatia výroby dosiahla 700 mil. eur. Vlani trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia vyrobila 315 050 vozidiel a dosiahla tak nový rekord v objeme výroby.

Viac k témam: Európska komisia (EK), General Motors (GM), Opel, PSA, Vauxhall
Zdroj: Webnoviny.sk – PSA prevezme Opel a Vauxhall, Európska komisia schválila akvizíciu bez podmienok © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2017