Prvý útok drží pokope a chce to ukázať aj proti Kanade

Sobotňajší súbojom proti Kanade je programe o 19.15 h SELČ.PETROHRAD 13. mája (WebNoviny.sk) – Niektorých hráčov slovenskej hokejovej reprezentácie trochu zaskočili správy o tom, že v závere stredajšieho duelu proti Bielorusom na majstrovstvách sveta v Rusku dochádzalo ku konfliktom medzi členmi prvej päťky. „Osobne som nepostrehol, že by sme sa na striedačke vadili. S chalanmi sme si to vydiskutovali a sme v pohode. Včera sme mali spoločný deň, ktorý nás dal opäť dohromady,“ informoval v piatok Marko Daňo. K hráčom prvého útoku však prehovoril kapitán Andrej Sekera.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

„Komunikácia zo strany starších hráčov k mladším je v poriadku,“ pokračoval Marko Daňo. Po štvrtkovej tímovej plavbe loďou po petrohradskej rieke Neve vystupovali členovia prvého útoku spolu a držali sa za plecia. „Týmto gestom sme chceli ukázať, že držíme pohromade. Verím, že rovnako tak sa podržíme aj zajtra na ľade a urobíme nejaký dobrý výsledok,“ poznamenal Marko Daňo pred sobotňajším súbojom proti Kanade, ktorý je programe o 19.15 h SELČ.

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie v piatok definitívne zaplnilo turnajovú súpisku na 80. majstrovstvách sveta v Rusku. Ocitol sa na nej už aj brankár Samuel Baroš, ktorý doteraz s tímom trénoval, no zápasy sledoval iba z tribúny a nemohol do nich zasiahnuť. Deň pred začiatkom šampionátu sa na súpiske ocitlo všetkých 22 korčuliarov a brankári Branislav Konrád s Júliusom Hudáčkom. Tréner tímu SR Zdeno Cíger môže do duelu nasadiť aj gólmana Baroša. Nemá však k dispozícii troch zranených hráčov – obrancu Michala Sersena a útočníkov Tomáša Hrnku a Andreja Šťastného. Všetci traja už do šampionátu s istotou nezasiahnu.

Odporúčame:

Sersena v Petrohrade operovali, Šťastného budú na Slovensku

Hrnka sa v zápase proti Nemcom zranil, na šampionáte skončil

Slovenskí hokejisti sa fotili, pred zrkadlom bola tlačenica

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. mája 2016