Prvou letnou posilou Chelsea je Jorginho, prichádza z Neapola

381156_soccer_chelsea_jorginho_67534 8d415cf94f4448b4bb570caeb45c3712 676x481.jpg

LONDÝN 14. júla (WebNoviny.sk) – Taliansky stredopoliar Jorginho prestúpil z SSC Neapol do londýnskej Chelsea. Bývalý spoluhráč Mareka Hamšíka do metropoly Anglicka nasleduje trénera Maurizia Sarriho, ktorý v uplynulej sezóne tiež pôsobil u „Partenopei“.
Príchod Jorginha oznámil klubový web pár hodín po potvrdení angažovania nového kormidelníka. Prestupová čiastka za talianskeho stredopoliara sa odhaduje na 57 miliónov libier. Jorginho podpísal s „blues“ kontrakt na päť rokov.

Odporúčame:
Talian strieda Taliana, Sarri je novým trénerom londýnskej Chelsea

Talian bol kľúčovým hráčom v Sarriho tíme, ktorý sa umiestnil na druhej priečke v Serii A. Riaditeľka Chelsea Marina Granovská opísala Jorginha ako „jedného z najvyhľadávanejších stredopoliarov v Európe“.

Hráča médiá dlho spájali s prestupom do Manchestru City, ale pre zdĺhavé rokovania nakoniec k jeho odchodu k „citizens“ neprišlo. „Som plný nadšenia, že som hráčom Chelsea. Nie je jednoduché stať sa súčasťou tak slávneho a dôležitého klubu, čo ma teší o to viac,“ povedala pre klubový web prvá posila trénera Sarriho.

Welcome to London, and welcome to Chelsea, Jorginho! ?#WelcomeJorginhohttps://t.co/BnAsrtOA4I— Chelsea FC (@ChelseaFC) July 14, 2018

Viac k témam: FC Chelsea, Jorginho, Premier League, SSC Neapol
Zdroj: Webnoviny.sk – Prvou letnou posilou Chelsea je Jorginho, prichádza z Neapola © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júla 2018