Prvá zásielka humanitárnej pomoci prekročila hranice, Guaidó to pokladá za veľký úspech

401610_venezuela_political_crisis_93629 5db4cb8104ad490a9fa20da15f2a5373 e1549184920377 676x397.jpg

CÚCUTA 23. februára (WebNoviny.sk) – Líder venezuelskej opozície Juan Guaidó uviedol, že prvá zásielka humanitárnej pomoci z Brazílie prekročila hranice krajiny. Guaidó túto skutočnosť oznámil v sobotu prostredníctvom Twitteru, pričom ju označil za „veľký úspech“.

Odmieta tvrdenia o vládnej kríze

Líder opozície sa pred mesiacom vyhlásil za prezidenta, pričom prisľúbil ukončiť „tyraniu“ socialistického lídra Nicolása Madura.

Maduro odmieta pripustiť, že by vo Venezuele vládla kríza a nechce vpustiť do krajiny humanitárnu pomoc. Z tohto dôvodu nariadil zatvorenie hraníc s Brazíliou a čiastočne aj s Kolumbiou. Zároveň oznámil prerušenie diplomatických vzťahov s Bogotou.

Demonštrácie proti Madurovi

V Caracase sa medzičasom konajú demonštrácie tisícov stúpencov i odporcov Madura. Lojalisti pochodovali do centra mesta za zvukov dychových kapiel, iní sa viezli na motorkách.

Stúpenci opozície sa zišli na vojenskej základni v hlavnom meste, kde vyzývali vojakov, aby sa pridali k ich boju. Mnohí boli oblečení vo farbách Venezuely, niektorí mali kostým ako Captain America.

Viac k témam: humanitárna pomoc, zatvorenie hraníc
Zdroj: Webnoviny.sk – Prvá zásielka humanitárnej pomoci prekročila hranice, Guaidó to pokladá za veľký úspech © SITA Všetky práva vyhradené.

23. februára 2019