Proti pouličným predajcom použili v Zimbabwe slzotvorný plyn

Zimbabwianska polícia sa intenzívne pokúša vyčistiť centrum hlavného mesta od pouličných predajcov, čo však naráža na silný odpor.HARARE 27. septembra (WebNoviny.sk) – Zimbabwianska polícia rozohnala v utorok slzotvorným plynom a vodnými delami pouličných predajcov, ktorí odmietli príkaz na opustenie hlavnej obchodnej štvrte v metropole Harare. Informovala o tom agentúra Reuters.

Obchodníci odmietli opustiť svoje predajné miesta a na zasahujúcich policajtov začali hádzať kamene a tehly. Poriadkovej polícií asistovali aj armádne nákladné vozidlá. Zimbabwianska polícia sa intenzívne pokúša vyčistiť centrum hlavného mesta od pouličných predajcov, čo však naráža na silný odpor.

Narastajúca nezamestnanosť v dôsledku hromadného zatvárania veľkých podnikov núti väčšinu obyvateľov v tejto hospodársky oslabenej africkej krajine, aby sa živili pouličným predajom. Najmenej dve tretiny zo 14 miliónov obyvateľov Zimbabwe získava živobytie prostredníctvom neoficiálneho predaja, uvádza sa v údajoch Africkej rozvojovej banky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2016