Protest Za spravodlivé Slovensko: Ľudia vyjdú do ulíc pre Threemu aj kauzu Gorila

427098_4o8a2482 676x451.jpg

18.10.2019 (Webnoviny.sk) – Po viac ako mesiaci ľudia opäť vyjdú do ulíc. Iniciatíva Za slušné Slovensko organizuje zhromaždenia vo viacerých mestách. Protest s názvom Za spravodlivé Slovensko sa uskutoční aj v Bratislave. Ako vo vyhlásení informovala Karolína Farská z iniciatívy Za slušné Slovensko, zhromaždenia sa rozhodli zorganizovať po zverejnení ďalších informácií z aplikácie Threema obvineného Marána Kočnera a nahrávok z kauzy Gorila.

„Naše požiadavky na dôsledné vyšetrenie káuz a dôveryhodnú vládu stále trvajú. Dnešnými zisteniami sa rozširujú na ďalších ľudí,“ uviedla Farská.

Za slušné Slovensko žiada odstúpenie predsedu Smeru-SD Roberta Fica. Odísť z funkcií by mali aj prokurátori Dobroslav Trnka a Dušan Kováčik ako aj sudkyňa Monika Jankovská. Aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár by mal podľa Farskej urýchlene konať alebo odstúpiť.

V piatok 18. októbra ide už o 13. protest Za slušné Slovensko v Bratislave. V poradí dvanásty sa konal 20. septembra. Vo štvrtok 17. októbra sa protestovalo aj pred domom spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka, kde mali ľudia na transparentoch gorily, ale aj Fica ako chobotnicu.

Viac k témam: kauza Gorila, Kočner komunikácia Threema, pochod „Za slušné Slovensko“, Za slušné Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Protest Za spravodlivé Slovensko: Ľudia vyjdú do ulíc pre Threemu aj kauzu Gorila © SITA Všetky práva vyhradené.

18. októbra 2019