Princeova bývalá kapela ohlásila spomienkové koncerty

The Revolution vystúpia 2. a 3. septembra v klube First Avenue v Minneapolise.

BRATISLAVA 7. júla (WebNoviny.sk) – Formácia The Revolution, bývalá sprievodná kapela zosnulého amerického speváka a hudobníka Princea, odohrá 2. a 3. septembra dva spomienkové koncerty. Oba sa uskutočnia v klube First Avenue v Minneapolise, kde Prince pravidelne vystupoval.

The Revolution sa tam predstavia v najznámejšej zostave v zložení Wendy Melvoin, Lisa Coleman, Brown Mark, Bobby Z a Matt „Doctor“ Fink. Basgitarista Brown Mark navyše naznačil, že neskôr ohlásia aj ďalšie koncerty. „First Avenue v Minneapolise je len začiatok,“ napísal na sociálnej sieti Facebook.

Prince založil skupinu The Revolution v roku 1979, pričom s ňou nahral albumy 1999 (1982), Purple Rain (1984), Around The World In A Day (1985) a Parade (1986). Formácia sa rozpadla v roku 1986, krátko po Princeovom úmrtí však ohlásila reunion.

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Hudobník skonal 21. apríla vo veku 57 rokov na predávkovanie sa liekmi proti bolesti. Jeho pozostatky krátko po pitve spopolnili a následne sa v Paisley Park Studios v Chanhassene v štáte Minnesota uskutočnila posledná rozlúčka, na ktorej sa zúčastnili rodinní príslušníci, priatelia a kolegovia.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. júla 2016