Princ Harry a jeho snúbenica Meghan Markle dostali od kráľovnej Alžbety II. súhlas na svadbu

370101_britain_queen_27630 53af39d052d7426188bb34b848ccc5c3 676x468.jpg

LONDÝN 15. marca (WebNoviny.sk) – Britská kráľovná Alžbeta II. dala formálny súhlas na svadbu jej vnuka, princa Harryho, a americkej herečky Meghan Markle. Panovníčka vydala vyhlásenie, podľa ktorého súhlasí „so zmluvou o manželstve medzi mojím najdrahším vnukom princom Henrym Charlesom Albertom Davidom z Walesu a Rachel Meghan Markle“.

Spolu s týmto vyhlásením, ktoré zverejnili vo štvrtok, kráľovná podpísala aj Listinu o súhlase – formálne oznámenie o súhlase prepísané kaligrafiou s Veľkou pečaťou Spojeného kráľovstva.

Odporúčame:
Meghan Markle prijala krst anglikánskej cirkvi, pri obrade bol aj princ Harry

Svadba princa Harryho a Meghan Markle sa bude konať 19. mája v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor. Sobáš sa uskutoční na poludnie, pričom bohoslužbu povedie windsorský dekan David Conner. Dvojicu oddá arcibiskup z Canterbury Justin Welby.

Princ a herečka sa zasnúbili v novembri a radostnú správu oznámili zástupcovia Clarence House, oficiálneho sídla Harryho otca, princa Charlesa. Tridsaťtriročný Harry a o tri roky staršia rodáčka z Los Angeles tvoria pár od roka 2016 a po svadbe budú bývať v Nottingham Cottage v Kensingtonskom paláci.

Princ Harry

Celým menom Henry Charles Albert David
Narodil sa 15. septembra 1984
Je mladším synom už zosnulej princeznej Diany a princa Charlesa. V súčasnosti je piatym v poradovníku čakateľov na trón. Okrem jeho otca sú pred ním aj starší brat William, jeho syn George a dcéra Charlotte.
Ako priamy potomok kráľovnej potreboval Harry jej súhlas na svadbu s Markle, inak by ich potomkov vylúčili z následníctva na trón.

Meghan Markle

Celým menom Rachel Meghan Markle
Narodila sa 4. augusta 1981
Je známa najmä ako Rachel Zane zo seriálu Kravaťáci (2011). Okrem toho účinkovala napríklad vo filmoch ako Nezabudni na mňa (2010), Šéfovia na zabitie (2011), Random Encounters (2013) či Anti-Social (2015).

Viac k témam: kráľovná Alžbeta II., Meghan Markle, princ Harry, svadba
Zdroj: Webnoviny.sk – Princ Harry a jeho snúbenica Meghan Markle dostali od kráľovnej Alžbety II. súhlas na svadbu © SITA Všetky práva vyhradené.

15. marca 2018