Primátor Ružomberka nechce päťtisícový plat, navrhol jeho zníženie

519140_kuban1.jpg

7.2.2024 (SITA.sk) – Ružomberský primátor Ľubomír Kubáň sa rozhodol pre nezvyčajný krok a mestskému zastupiteľstvu navrhol zníženie svojho mesačného platu o takmer 500 eur.

Mestskí poslanci na stredajšom rokovaní jeho návrh schválili, a tak Kubáňov aktuálny mesačný plat poklesne na 4 542 eur.

S poslancami našiel zhodu

Kubáň začínal vo funkcii s nástupným platom 4 665 eur, ktorý mu bol vyplácaný po schválení 20-percentného navýšenia základného platu poslancami na ustanovujúcom rokovaní zastupiteľstva.

Po tradičnej marcovej valorizácii primátorských a starostovských platov jeho mesačná mzda stúpla na súčasných 5 024 eur.

Na rokovanie mestského zastupiteľstva predložil návrh na redukciu navýšenia základného platu z 20 percent na 8,5 percenta. S poslancami v tomto smere našiel zhodu, a tak jeho mesačný príjem klesne na 4 542 eur.

Zrejme je prvým primátorom

„Nepamätám si v Ružomberku primátora, ktorý by prišiel s takýmto nápadom a kvitujem ho,“ poznamenal v krátkej diskusii poslanec Ján Kuráň.

Treba ešte doplniť, že po zverejnení výšky priemernej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve začiatkom marca plat primátora opätovne prepočítajú a mal by sa dostať približne na úroveň platu, s ktorým Kubáň na primátorskej stoličke v novembri 2022 začínal.

Viac k témam: Mestskí poslanci, Platy primátorov, Primátor, zníženie platu
Zdroj: SITA.sk – Primátor Ružomberka nechce päťtisícový plat, navrhol jeho zníženie © SITA Všetky práva vyhradené.

7. februára 2024