Pri zrážke autobusov s cisternou zahynuli desiatky ľudí

K tragickej nehode došlo na diaľnici v strednej oblasti provincie Ghazní. Autobusy smerovali z metropoly Kábul do Kandaháru v južnom Afganistane.Kábul 8. mája (WebNoviny.sk) – Najmenej 50 ľudí zahynulo v nedeľu pri zrážke dvoch autobusov s palivovou cisternou na hlavnej diaľnici v afganskej provincii Ghazní. Informujú o tom svetové médiá.

K tragickej nehode došlo na diaľnici v strednej oblasti provincie Ghazní. Autobusy smerovali z metropoly Kábul do Kandaháru v južnom Afganistane. Afganská polícia uviedla, že ihneď po zrážke sa vznietili tri ďalšie vozidlá.

Podľa dokumentácie sa v autobusoch nachádzalo spolu až 125 cestujúcich. Približne 73 zranených previezli na ošetrenie do nemocníc v Kandaháre alebo Ghazní, úrady však predpokladajú, že počet obetí bude stúpať.

Príčina nehody nebola bezprostredne známa, ale miestna polícia predpokladá, že išlo o porušenie dopravných predpisov, uviedla agentúra DPA. Podľa vyjadrenia provinčného guvernéra prispieva k podobným haváriám aj zlý stav cestných komunikácií v Afganistane.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2016