Pri tureckých náletoch v Afríne zahynulo najmenej osem sýrskych vojakov

365915_syria_39492 24f826e87e974b6fb5a1ca3c1886e876 676x476.jpg

BEJRÚT 14. marca (WebNoviny.sk) – Pri tureckých náletoch neďaleko obliehaného mesta Afrín na severe Sýrie zahynulo najmenej osem sýrskych vládnych vojakov. Tvrdia to sýrski aktivisti ako aj kurdské milície Oddiely ľudovej sebaobrany (YPG), podľa ktorých členovia ozbrojených síl zomreli, keď podporovali obranu mesta pred postupujúcimi tureckými jednotkami.

Odporúčame:
Správy o sýrskej pomoci Kurdom sú podľa Ankary vymyslené, tvrdí turecký podpredseda Bozdag

Obce Nubl a Zahrá zverejnili na Facebooku fotografie ôsmich mŕtvych vojakov, ktorí z nich pochádzali. Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva informovalo, že pri náletoch zahynulo až desať ľudí. Ani Damask, ani Ankara situáciu zatiaľ nekomentovali.

Turecko spustilo vojenskú ofenzívu na severe Sýrie 20. januára. Cieľom je vyhnať z Afrínu sýrske kurdské milície, ktoré vláda v Ankare obviňuje z napojenia na kurdských separatistov vo vlastnej krajine. Sýrska vláda do oblasti vyslala minulý mesiac bojovníkov, ktorí tam majú YPG pomôcť ofenzívu odraziť. Ankara v tejto súvislosti varovala Damask, aby kurdským milíciám nepomáhal.

Viac k témam: Afrín, Bejrút, Sýria
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri tureckých náletoch v Afríne zahynulo najmenej osem sýrskych vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

14. marca 2018