Pri sánkovaní na Plejsoch sa vážne zranilo dievča

V lyžiarskom stredisku Plejsy Krompachy narazili počas sánkovania dve dievčatá do stromu, jedno z nich je v kritickom stave.KOŠICE 4. marca (WebNoviny.sk) – K vážnemu úrazu počas sánkovania letela vo štvrtok večer košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE. Ako informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Turočeková, v lyžiarskom stredisku Plejsy Krompachy narazili počas sánkovania dve dievčatá do stromu, jedno z nich je v kritickom stave.

Privolaný vrtuľník z Košíc pristál v lyžiarskom stredisku, kde vysadil lekára. Pri príchode lekára k zraneným dievčatám bola už na mieste polícia aj posádka rýchlej zdravotníckej pomoci (RZP), ktorá musela u jedného z dievčat začať s resuscitáciou. Ako uviedla Turočeková, pozemní aj leteckí záchranári oživovali dievča vyše hodiny.

Lekár leteckých záchranárov napojil 12-ročné dievča na umelú pľúcnu ventiláciu a v resuscitačnej starostlivosti pokračoval. Následne ho preložili na palubu vrtuľníka a za neustálej resuscitácie previezli do nemocnice v Košiciach, kde ho v kritickom stave odovzdali lekárom oddelenia traumatológie.

Druhé dievča utrpelo poranenie hornej aj dolnej končatiny, bolo pri vedomí. Do nemocnice ho previezli pozemní záchranári.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. marca 2016