Pri policajných zásahoch v Bruseli zadržali šesť osôb

Razie súvisiace s teroristickými útokmi prebehli v centrálnej časti Bruselu a tiež v mestských štvrtiach Jette a Schaerbeek.Brusel 25. marca (WebNoviny.sk) – Belgické úrady zadržali šesť ľudí v súvislosti s vyšetrovaním utorkových teroristických útokov v Bruseli. K zatknutiam došlo pri sérii zásahov v belgickej metropole. Oznámila to vo štvrtok večer belgická federálna prokuratúra, ktorú citovala agentúra AP.

Razie súvisiace s utorkovými útokmi prebehli v centrálnej časti Bruselu a tiež v mestských štvrtiach Jette a Schaerbeek. Bližšie podrobnosti prokuratúra nezverejnila.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Polícia podnikla raziu v Schaerbeeku už v predchádzajúcich dňoch, pričom v jednom z tamojších bytov zaistila veľkú zásobu výbušnín a ďalších materiálov použiteľných na výrobu bômb.

Dva výbuchy na medzinárodnom letisku Zaventem a jeden v stanici metra Maelbeek si v utorok vyžiadali životy 31 civilistov a zranili 300 ľudí.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Vyšetrovatelia považujú takmer za isté, že teroristické útoky z vlaňajšieho novembra v Paríži a z utorka v Bruseli spáchala jedna a tá istá teroristická bunka. Ide o sieť vytvorenú a riadenú mladými Belgičanmi, ktorých väčšina pôsobila aj v Sýrii.

Belgická federálna prokuratúra v stredu potvrdila identitu troch páchateľov útokov v Bruseli: najtragickejšie atentáty v dejinách Belgicka spáchali Najim Laachraoui zo Schaerbeeku a bratia Ibrahim a Khalid Bakraouiovci z predmestia Laeken.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. marca 2016