Pri mešite v saudskoarabskej Medine sa odpálil atentátnik

Takzvaná Prorokova mešita je jednou z najväčších na svete a je druhým najposvätnejším miestom islamu.Dubaj 4. júla (WebNoviny.sk) – V blízkosti mešity v saudskoarabskej Medine sa v pondelok odpálil samovražedný atentátnik, informovala agentúra Reuters. Mŕtvych alebo zranených bezprostredne nehlásili.

K výbuchu došlo pri mešite Masdžid an-Nabaví. Takzvaná Prorokova mešita je jednou z najväčších na svete a je druhým najposvätnejším miestom islamu.

Odporúčame:

Na konzulát USA v Džidde zaútočil terorista, zabil len seba

Krátko predtým hlásili dva výbuchy v meste Katíf na východe Saudskej Arábie, v ktorom žije šiitska menšina. Podľa agentúry AP, ktorá sa odvolala na svedka, sa odpálil samovražedný útočník a zároveň pri ňom explodovalo auto naložené výbušninami. K útokom došlo v blízkosti šiitskej mešity.

Neďaleko amerického konzulátu v saudskoarabskom meste Džidda sa v pondelok ráno miestneho času vyhodil do vzduchu samovražedný atentátnik. Pri incidente utrpeli zranenia najmenej dvaja policajti. K útokom došlo v záverečných dňoch moslimského pôstneho mesiaca ramadán, uviedla agentúra AP.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016