Pri Madride horia desaťtisíce pneumatík, zasahujú vrtuľníky

Podľa tlačovej agentúry EFE mohlo byť na skládke do 100.000 kusov pneumatík. Požiar hasí 21 hasičských tímov, ktorým pomáhajú aj dva vrtuľníky. Madrid 13. mája (WebNoviny.sk) – Rozsiahly požiar vypukol na veľkej skládke pneumatík v blízkosti španielskeho mesta Seseňa. Úrady vyzvali obyvateľov, aby nevychádzali z domov a neotvárali okná, keďže pri horení sa vytvoril obrovský mrak hustého čierneho dymu.

Toto nariadenie sa podľa starostu mesta Carlosa Velázqueza týka troch štvrtí, ktoré sú ohrozené hustým dymom. Nariadenie bude platiť, kým hasiči uhasia požiar. Jeho príčina zatiaľ nie je známa. Podľa tlačovej agentúry EFE mohlo byť na skládke do 100.000 kusov pneumatík. Požiar hasí 21 hasičských tímov, ktorým pomáhajú aj dva vrtuľníky.

Miestna polícia tiež informovala, že v súvislosti s požiarom zrušili v jednej zo škôl vyučovanie. Úrady tiež vyzvali vodičov prechádzajúcich regiónom, aby okná na svojich autách nechali zavreté. Skládka sa nachádza medzi mestami Seseňa, ktoré patrí do regiónu Kastília-La Mancha, a mestom Valdemoro v Madridskom regióne. Hlavné mesto Španielska leží 35 kilometrov severnejšie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. mája 2016