Pri lesnom požiari na svahu sopky Vezuv zahynuli dvaja seniori

MILÁNO 13. júla (WebNoviny.sk) – Dve obete si vo štvrtok vyžiadali rozľahlé požiare na juhu Talianska. Na dvoch miestach v regióne Kalábria prišli o život dvaja dôchodcovia, ktorí sa snažili ubrániť pred plameňmi svoje pozemky.

Podľa talianskeho ministra životného prostredia Giana Lucu Gallettiho je počet a rozsah požiarov na juhu Talianska natoľko vysoký, že nie je možné, aby vznikli všetky spontánne. Ako minister povedal pre taliansky denník Corriere della Sera, je veľmi ľahko možné, že v požiaroch na svahoch sopky Vezuv má ruky mafia.

Odporúčame:
Video: Taliansko sužuje rekordný počet lesných požiarov

Len na Sicílii horí podľa aktuálnych údajov 125 separátnych požiarov. Z prímorského letoviska Calampiso evakuovali loďami približne 800 dovolenkárov aj miestnych obyvateľov a umiestnili ich zatiaľ do školských budov v neďalekom San Vito Lo Capo.

Niektorí z nich si podľa talianskej tlačovej agentúry ANSA ani nestihli zobrať svoje veci a nastúpili na lode priamo z pláže iba v plavkách a šľapkách.

Odporúčame:
Lesný požiar v Kalifornii zničil už 37 budov, hasiči zachránili časť zhoreného územia

Ďalších viac ako dvadsať ľudí museli vo štvrtok evakuovať pred požiarom na ostrove Puglia a až 50 rodín evakuovali zo svahov hory Vezuv, týčiacej sa nad Neapolom.

Kilometrové oblaky dymu na svahoch jednej z najnebezpečnejších aktívnych sopiek na svete už v stredu vydesili obyvateľov Neapola, pričom niektorí si mysleli, že sopka vybuchla.

Viac k témam: lesný požiar, Taliansko
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri lesnom požiari na svahu sopky Vezuv zahynuli dvaja seniori © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2017