Pri havárii sa ťažko zranili dve deti, privolali vrtuľníky

Obaja zranení chlapci boli prevezení do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Ešte pri prevoze boli napojení na pľúcnu ventiláciu.BRATISLAVA 3. septembra (WebNoviny.sk) – Pri autonehode sa v sobotu dopoludnia na ceste medzi obcami Jacovce a Prašice v okrese Topoľčany ťažko zranili dve deti. Ako agentúru SITA informovala Zuzana Hopjaková zo spoločnosti AIR-TRANSPORT EUROPE, k nehode boli privolané dve posádky leteckých záchranárov.

Leteckí záchranári z Nitry prevzali do svojej starostlivosti 9-ročného chlapca, ktorý utrpel vážne poranenia viacerých častí tela, najmä hlavy. „Po doplnení liečby a napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol pacient vo vážnom, no stabilizovanom stave prevezený do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici,“ uviedla Hopjaková.

Pre druhého zraneného, tiež 9-ročného chlapca letela posádka z Trenčína. Chlapec utrpel poranenie hrudníka, rebier, krčnej chrbtice a hlavy. „Aj s týmto pacientom, napojeným na umelú pľúcnu ventiláciu, smerovali leteckí záchranári do Banskej Bystrice, kde ho v nezmenenom stave odovzdali do rúk lekárom Rooseveltovej nemocnice,“ dodala Hopjaková.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. septembra 2016