Pri behu s býkmi v Pamplone sa zranilo päť ľudí, dvaja vážne

Viac ako 1000 bežcov, ktorí sa behu úzkymi uličkami Pamplony zúčastnili, prekonalo 850 metrov dlhú trať za necelé dve minúty.Pamplona 10. júla (WebNoviny.sk) – Dvoch mužov nabrali na rohy býky a ďalší traja ľudia utrpeli zranenia hlavy pri nedeľňajšom v poradí štvrtom behu s býkmi, ktorý sa v uliciach severošpanielskej Pamplony koná pri príležitosti sviatku patróna mesta, svätého Fermína. Informovala o tom agentúra AP.

Identitu ani ďalšie informácie o mužoch zranených býkmi, ktorí sú vo vážnom stave, úrady nezverejnili. Traja ľahšie zranení účastníci dnešného behu sú španielski občania a všetci zostali v nemocničnom ošetrení.

Odporúčame:

Video: Býčí zápasník prišiel o život, býk mu prepichol srdce

Viac ako 1000 bežcov, ktorí sa nedeľňajšieho behu úzkymi uličkami Pamplony zúčastnili, prekonalo 850 metrov dlhú trať za necelé dve minúty. Beh však sprevádzali časté pády a viacero jeho účastníkov býky podupali.

Deväťdňová fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya Slnko aj vychádza z roku 1926. Vďaka nemu do severošpanielskej Pamplony na sviatok sv. Fermína každoročne zavítajú tisíce zahraničných turistov.

Každý rok sa počas behu s býkmi uličkami Pamplony zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s pol tony vážiacimi býkmi vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2016