Prezidentka Čaputová hodnotila končiaci rok 2020, veľkými témami boli justícia a kauzy

445919_img_2260 676x451.jpg

29.12.2020 (Webnoviny.sk) – Veľkými témami v roku 2020 bola justícia a kauzy. Vo videu bilancujúcom uplynulý rok to konštatovala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Ako vo svojom profile na sociálnej sieti dodala, domnieva sa, že v justícii sa udiali historicky asi najväčšie zmeny k lepšiemu.

Rovní pred zákonom

„Jednak v individuálnej rovine, že sa začali stíhať osoby, ktoré predtým sa zdali, že sú nedotknuteľné, ale zároveň v rovine nejakých systémových zmien, veľkých zmien v usporiadaní slovenskej justície,“ priblížila prezidentka.

Hlava štátu dúfa, že prebiehajúce trestné stíhania vysokopostavených funkcionárov justície, prokuratúry či polície prispejú k dôveryhodnosti ľudí v justičný systém a vôbec v spravodlivosť.

Tiež že nadobudnú presvedčenie, že „sme si predsa len rovní pred zákonom.“

Testovaná hranica

Zároveň dodala, že hranica ochrany ľudských práv bola počas COVID-u a prijímania opatrení trochu testovaná.

Prezidentka na jednej strane uznáva, že je potrebné chrániť životy a zdravie niekedy aj na úkor obmedzení ľudských práv, čo je úplne legitímne a v súlade s ústavou.

Poukazuje ale aj na to, že túto hranicu si treba strážiť, aby sme sa za ňu nedostali.

Viac k témam: prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová hodnotila končiaci rok 2020, veľkými témami boli justícia a kauzy © SITA Všetky práva vyhradené.

29. decembra 2020