Prezident Trump odklepol rozpočet, podpisom odvrátil núdzový režim federálnej vlády

363859_donald trump 6 676x480.jpg

WASHINGTON 25. marca (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump podpísal návrh zákona o rozpočte, ktorý počíta s výdavkami v celkovej sume 1,3 bil. USD.

Odvrátil tak situáciu, v rámci ktorej by od piatkovej polnoci americká federálna vláda musela dočasne pracovať v núdzovom režime. Prezident návrh zákona podpísal niekoľko hodín po tom, ako na poslednú chvíľu situáciu zdramatizoval, keď na Twitteri napísal, že uvažuje o vetovaní rozpočtu.

Odporúčame:
Trump spochybňuje návrh zákona o rozpočte a uvažuje o jeho vetovaní

Trump uviedol, že je z rozpočtového balíka „veľmi sklamaný“, čiastočne preto, že úplne nezabezpečil financie pre plánovaný múr na hraniciach s Mexikom a nepredlžuje ochranu pred deportáciou pre približne 700 tis. imigrantov, ktorí na územie USA prišli v detskom veku.

Ide o program, ktorý zaviedol bývalý prezident Barack Obama. Trump však chce vypracovanie novej legislatívy, ktorá by osud týchto prisťahovalcov riešila. Po podpise zákona o rozpočte však prezident Trump ocenil ustanovenia o zvýšení vojenských výdavkov a uviedol, že nemal inú voľbu a musel zabezpečiť financovanie armády.

(1 EUR = 1,2346 USD)

Viac k témam: Donald Trump, rozpočet, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Trump odklepol rozpočet, podpisom odvrátil núdzový režim federálnej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

25. marca 2018