Prezident Kiska v súvislosti s aktuálnym dianím požiadal o mimoriadne vystúpenie v RTVS

361594_andrej kiska 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 1. marca (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska v súvislosti s aktuálnym dianím na Slovensku požiadal o mimoriadne vystúpenie vo verejnoprávnom telerozhlase (RTVS) v nedeľu.

Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidenta Roman Krpelan s tým, že prezident je v kontakte s ústavnými činiteľmi a v pondelok prevezme od ministra kultúry Mareka Maďariča jeho abdikáciu.

Odporúčame:
Aktualizované: Minister kultúry Marek Maďarič podáva demisiu

Minister kultúry Marek Maďarič podáva demisiu. Oznámil to dnes na tlačovej besede. „Každý normálny človek v štáte bol zasiahnutý a zhrozený z vraždy dvoch mladých ľudí. V pondelok policajný prezident vyslovil hypotézu, že vražda môže súvisieť s prácou novinára,“ uviedol Maďarič s tým, že jeho ako ministra kultúry vražda novinára stavia pred vážne otázky, ktoré sa týkajú médií i samotnej vraždy.

Maďarič zdôraznil, že demisia je jeho osobné rozhodnutie. Nevie sa totiž ľudsky stotožniť s tým, že bol zavraždený novinár. Ráno to oznámil premiérovi Robertovi Ficovi a demisiu osobne doručí prezidentovi SR v pondelok.

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, Marek Maďarič, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Kiska v súvislosti s aktuálnym dianím požiadal o mimoriadne vystúpenie v RTVS © SITA Všetky práva vyhradené.

1. marca 2018