Prezident Kiska reagoval na slovný útok premiéra Fica

BRATISLAVA 5. júla (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska sa zúčastnil sa na viacero oslavách štátnych sviatkov, kde premiéra Roberta Fica nevidel. Uvádza sa to v stanovisku prezidenta ku kritike premiéra Roberta Fica, ktorý v stredu hlavu štátu skritizoval za to, že sa nezúčastnil na oslavách sviatku Cyrila a Metoda na bratislavskom Devíne.

„Robert Fico napríklad odmietol pozvanie prezidenta uctiť si Deň víťazstva nad fašizmom 8. mája tohto roka v Kalinove, ale nikdy by prezidenta Andreja Kisku nenapadlo o tom verejne hovoriť. A už vôbec nie, ak by mal premiér manželku vo vysokom štádiu tehotenstva,“ informoval agentúru SITA hovorca prezidenta Roman Krpelan.

Odporúčame:
Fico na oslavách sviatku Cyrila a Metoda zaútočil na Kisku pre jeho neprítomnosť

Premiér Robert Fico v stredu v úvode svojho príhovoru k dnešnému štátnemu sviatku príchodu Cyrila a Metoda zaútočil na prezidenta Andreja Kisku.

„Haló – kričím a hovorím aj k najvyššiemu ústavnému činiteľovi tohto štátu, že je najvýznamnejší štátny sviatok,“ zakričal Fico do mikrofónu a pripomenul, že sa mu nepáči, komu dáva prezident štátne vyznamenania.

„Ako je možné, že štátne vyznamenania dostávajú ľudia, ktorí boli proti vzniku Slovenskej republiky? Ak to takto pôjde ďalej, nebudeme zapierať iba minulosť, ale aj budúcnosť a samých seba, čo je to najhoršie, čo sa tomuto národu môže stať,“ vyhlásil Fico na oslavách na bratislavskom Devíne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Cyrilo-metodská národná púť v Nitre

Viac k témam: Andrej Kiska, Robert Fico, sviatok svätého Cyrila a Metoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Kiska reagoval na slovný útok premiéra Fica © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2017