Prezident Kiska prijal návrh vlády od Pellegriniho, nechal si čas na vyjadrenie k jej zloženiu

370379_img_1699 676x468.jpg

BRATISLAVA 19. marca (WebNoviny.sk) – Peter Pellegrini, ktorého prezident Andrej Kiska poveril vytvorením novej vlády, odovzdal hlave štátu návrh nového kabinetu. Prezident návrh prevzal, vyjadrí sa k nemu v utorok.

Prezident sa počas spoločného stretnutia podľa Pellegriniho informoval o nových členoch vlády, pýtal sa aj na spôsob, akým sa vyberali. Pellegrini to povedal po tom, čo Kiskovi návrh odovzdal.

Výsledok rokovania vśetkých koaličných strán

Pravdepodobný budúci šéf vlády povedal, že všetci navrhovaní členovia majú jeho plnú dôveru. Návrh je podľa neho výsledkom rokovaní so všetkými koaličnými stranami. „Verím, že každý z nich bude odborne a morálne zdatný riadiť rezorty, ktoré sú im zverené, respektíve im budú zverené,“ povedal Pellegrini.

Odporúčame:
Smer-SD rozhodol o nových ministroch v Pellegriniho vláde, nástupcom Kaliňáka bude Ráž

Pripomenul, že je rád, že na post ministra vnútra sa mu podarilo nominovať nestraníka Jozefa Ráža, ktorý robí pre ministra zdravotníctva Tomáša Druckera. Kandidátku na ministerku kultúry Ľubicu Laššákovú pozná veľa rokov. „Poznám jej životnú cestu, pracovnú kariéru. Je to jedna slušná, odborne zdatná dáma,“ vyjadril sa o nej Pellegrini.

Laššáková ministerkou kultúry

Novým ministrom vnútra má byť Jozef Ráž mladší, ktorý doteraz pôsobil na ministerstve zdravotníctva. Novou ministerkou kultúry krajská predsedníčka Smeru v Banskej Bystrici Ľubica Laššáková a novým podpredsedom vlády pre informatizáciu košický primátor Richard Raši. Rozhodlo o tom predsedníctvo Smeru.

Odporúčame:
Bugár rokoval s Pellegrinim, Most-Híd chce Gála za ministra spravodlivosti

O výsledkoch rokovania predsedníctva Smeru-SD dnes informoval predseda strany Robert Fico. Okrem toho zmena nastane aj na poste ministra spravodlivosti – Luciu Žitňanskú má nahradiť Gábor Gál.

Viac k témam: Andrej Kiska, Peter Pellegrini, prezident SR, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Kiska prijal návrh vlády od Pellegriniho, nechal si čas na vyjadrenie k jej zloženiu © SITA Všetky práva vyhradené.

19. marca 2018