Prezident Juventusu chce zachrániť Ferrari, zaujíma sa o pozíciu generálneho riaditeľa

454685_abu_dhabi_f1_gp_auto_racing_20107 05f091b85e0c4978bb86f6d13b1e28c4 676x451.jpg

2.1.2021 (Webnoviny.sk) – Po tom, ako Louis Camilleri náhle rezignoval z pozície generálneho riaditeľa Ferrari, plánovala talianska spoločnosť predstaviť meno jeho nástupcu v druhej polovici decembra. Rýchlym rozhodnutím chcela zabezpečiť priaznivý vstup spoločnosti do nového kalendárneho roka a pozitívnu atmosféru vo svojom tíme motoristickej F1.

Andrea Agnelli je horúci kandidát

Ako uvádza web sportowefakty.wp.pl s odvolaním sa na taliansky denník La Verita, horúcim kandidátom na uvoľnený post je súčasný prezident futbalového klubu Juventus Turín a šéf Európskej asociácie futbalových klubov (ECA) Andrea Agnelli. Jeho rodina nemá k automobilovému priemyslu ďaleko, keďže má podiely aj v automobilkách Fiat a Ferrari.

Podľa talianskeho novinára Gigiho Moncalva to môže byť pre Agnelliho správny čas pre zmenu brandže. Juventus má problémy v talianskej Serie A, kde so 6. pozície so zápasom k dobru stráca na vedúci tím tabuľky AC Miláno 10 bodov.

Juventus prišiel o stovky miliónov eur

„Starej dáme“ vážne hrozí, že po deviatich dominantných sezónach nezíska 10. majstrovské „scudetto“ po sebe. V dôsledku pandémie koronavírusu navyše turínsky klub prišiel o stovky miliónov eur.

Spomenutý Camilleri oznámil rezignáciu začiatkom decembra po tom, ako mu diagnostikovali ochorenie COVID-19. Choroba uňho prepukla tak agresívne, že sa po zotavení rozhodol predčasne odísť do dôchodku a venovať sa rodinnému životu.

Viac k témam: F1 Formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Juventusu chce zachrániť Ferrari, zaujíma sa o pozíciu generálneho riaditeľa © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2021