Prezident Andrej Kiska rozdelil svoj plat desiatim rodinám

362106_kiska 676x451.jpg

BRATISLAVA 11. marca (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska rozdelil svoj čistý príjem ďalším desiatim rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Ako agentúru SITA informovala Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta, každá z rodín dostala z januárového platu prezidenta 497,20 eur.

„Prezident vybral adresátov pomoci na základe návrhov neziskových organizácií, ktoré sa dlhodobo venujú ľuďom v núdzi – Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR. Takýto postup pri výbere adresátov pomoci uplatňuje prezident každý mesiac, pričom pomoc od neho dostávajú rodiny priamo,“ uviedla Hajtová.

Odporúčame:
Aktualizované: Kiska, Danko a Fico na Hrade spoločnú deklaráciu nepodpísali

Prezident pomohol dvom rodinám, ktorých zdravotný stav rodičom nedovoľuje pracovať a hrozí tak, že by sa ich deti ocitli v detskom domove. Časť platu išla aj rodine s ťažko chorým synom, ktorý si vyžaduje celodennú starostlivosť jedného z rodičov. Matka je na materskej dovolenke s malou dcérkou.

Peniaze išli aj do rodiny, kde sú obaja rodičia vážne chorí. V pestúnskej starostlivosti majú dospievajúcu dcéru. Vo finančnej tiesni sa ocitlo aj päť ďalších rodín, kde jeden z členov trpí vážnymi zdravotnými problémami. Zvyšná časť platu išla aj matke, ktorá len nedávno stratila ťažko chorého syna. Sama má zdravotné problémy, jej manžel nedávno stratil prácu.

Viac k témam: Andrej Kiska
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Andrej Kiska rozdelil svoj plat desiatim rodinám © SITA Všetky práva vyhradené.

11. marca 2018