Prezident Andrej Kiska odobril novelu o podpore najmenej rozvinutých okresov

362106_kiska 676x451.jpg

BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) – Prezident SR Andrej Kiska v stredu podpísal novelu zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov.

Do zoznamu najmenej rozvinutých okresov, ktorým chce vláda venovať osobitnú pozornosť, tak pribudnú dva ďalšie – Snina a Košice-okolie, keďže novela počíta so zmenou výpočtu miery nezamestnanosti potrebnej pre zaradenie do zoznamu. Kým predtým to bolo 1,6-násobok priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v SR, zákonom sa mení na 1,5-násobok.

Odporúčame:
Do zoznamu najmenej rozvinutých okresov pribudnú ďalšie, parlament schválil novelu o ich podpore

Novela ďalej rozširuje okruh oprávnených prijímateľov regionálneho príspevku o fyzické osoby – podnikateľov. Tiež upravuje pôsobnosť Úradu vlády SR a okresných úradov v sídle najmenej rozvinutých okresov, spôsob vytvorenia, pôsobnosť a zloženia Rady pre rozvoj najmenej rozvinutých okresov a vytvorenie výborov na okresnej úrovni. Zákon zakotvuje aj ustanovenia o Ročných prioritách ako vládou SR schválený záväzný dokument, ktorý predstavuje podklad pre poskytnutie regionálneho príspevku oprávneným prijímateľom a podmienky, za ktorých je možné regionálny príspevok poskytnúť.

Viac k témam: Andrej Kiska, najmenej rozvinuté okresy, zákon
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Andrej Kiska odobril novelu o podpore najmenej rozvinutých okresov © SITA Všetky práva vyhradené.

21. februára 2018