Preteky Okolo Poľska povedú aj cez Slovensko, pelotón čaká horská etapa zo Zakopaného do Popradu

375958_dsc8307 676x448.jpg

VARŠAVA 21. mája (WebNoviny.sk) – Cyklistické preteky Okolo Poľska budú mať v roku 2018 sedem etáp a jedna z nich povedie aj slovenským územím s cieľom v Poprade.

Trasa vrcholí v Poprade

Konkrétne 6. etapa s výrazne horským charakterom 9. augusta povedie zo Zakopaného do Popradu a bude mať 180 km. Na jej trase budú tri horské prémie na slovenskom území a etapa vyvrcholí troma okruhmi po 8,6 km v Poprade.

Sedemdesiata piata edícia najväčšieho cyklistického podujatia vo východnej Európe je už niekoľko rokov súčasťou prestížneho seriálu WorldTour a uskutoční sa v termíne 4.- 10. augusta 2018. Informovali o tom organizátori Tour de Pologne na oficiálnej prezentácii v paláci Wilanów vo Varšave.

Odporúčame:
Aktualizované: Sagan siahal na pódium, záverečnú 7. etapu Okolo Kalifornie vyhral Kolumbijčan Gaviria (video)

Preteky Okolo Poľska sa v tomto roku uskutočnia pri príležitosti 90 rokov od vzniku tohto podujatia a zároveň si pripomenú 100 rokov poľskej nezávislosti.

Hviezdil aj Sagan

„Štart bude 4. augusta hostiť historické centrum Krakova, horský záver sa odohrá v Tatranskej Bukovine a jej okolí s množstvom atraktívnych stúpaní v srdci Vysokých Tatier. Medzitým čaká na pelotón a fanúšikov veľa zaujímavých šprintérskych či vrchárskych sekcií aj možností na únik,“ píše sa v tlačovej správe organizátorov.

Vlani preteky Okolo Poľska ozdobil svojou účasťou aj Slovák Peter Sagan. Úvodná šprintérska etapa so štartom aj cieľom v Krakove sa stala práve jeho korisťou.

Okrem víťazstva v bodovacej súťaži si medzitým už trojnásobný majster sveta pripísal aj prvé, druhé a tretie miesto v etapách a v záverečnej náročnej horskej skúške v Tatranskej Bukovine bavil tisícky svojich fanúšikov viacerými nástupmi do únikov, až kým sa pred cieľom úplne neunavil.

Viac k témam: cyklistika, Okolo Poľska, Peter Sagan
Zdroj: Webnoviny.sk – Preteky Okolo Poľska povedú aj cez Slovensko, pelotón čaká horská etapa zo Zakopaného do Popradu © SITA Všetky práva vyhradené.

21. mája 2018