Prestup Ronalda je podľa legendy najkrajší darček futbalu v Taliansku, Ramos mu poslal odkaz

380852_soccer_juventus_ronaldo_08715 16e4b9fd47384477afbb107747b6e672 676x451.jpg

MADRID 11. júla (WebNoviny.sk) – Portugalský futbalový útočník Cristiano Ronaldo opúšťa po deviatich rokoch španielsky veľkoklub Real Madrid a smeruje do talianskeho Juventusu Turín. Jedným z prvých hráčov, ktorý zaželal rodákovi z Madeiry všetko dobré, je bývalý spoluhráč CR7 z Realu a súčasný kapitán „bieleho baletu“ Sergio Ramos.

Cristiano, tvoje góly, tvoje čísla a všetko čo sme spolu dosiahli, hovorí za seba. Vyslúžil si si špeciálne miesto v histórii Realu Madrid. Priaznivci Realu si ťa budú pamätať naveky. Bolo mi potešením hrať s tebou, ´bráško´. Posielam ti veľké objatie a želám ti veľa šťastia,“ napísal Ramos na svojom twitterovom účte.

Cristiano Ronaldo a Sergio Ramos hrali spolu deväť rokov, za ten čas získali štyri tituly v Lige majstrov, dve víťazstvá v najvyššej španielskej súťaži La Lige a dva triumfy v Španielskom pohári. Ich posledným spoločným duelom zostáva finále Ligy majstrov 2017/2018 proti FC Liverpool (3:1 pre Real).

Navždy v madridských srdciach

Ronaldo prestupuje za čiastku 100 miliónov eur plus dvanásťmiliónový bonus. V Reale strávil deväť sezón, počas ktorých nastrieľal 451 gólov v 438 dueloch.

Odporúčame:
Aktualizované: Prestupová bomba je dokonaná, Cristiano Ronaldo opúšťa Real Madrid a posilní Juventus

Ako hráč „pusiniek“ získal štyri Zlaté lopty (2013, 2014, 2016, 2017), Európska futbalová únia (UEFA) ho trikrát vyhlásila za najlepšieho hráča pôsobiaceho na „starom kontinente“ (2014, 2016, 2017) a tri razy sa stal najlepším strelcom La Ligy (sezóny 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015). Z Realu odchádza ako úradujúci šampión Ligy majstrov a najlepší strelec tejto súťaže.

Legenda odchádza, no v madridských srdciach bude navždy. Cristiano Ronaldo nemohol odísť inak ako víťaz. Nadišiel čas, aby si Bernabéu našlo nového kráľa. Ktokoľvek sa ním stane, bude musieť pracovať veľmi tvrdo, aby jeho meno znelo hlasnejšie ako to Ronaldovo. Môže trvať desaťročia, kým sa objaví znova takýto kráľ,“ napísal ruský denník Sport-Express.

Bol vzorom počas celých deviatich rokov

CR7 poďakoval za deväť rokov v drese Realu aj oficiálny web „bieleho baletu„. „Real Madrid informuje, že tak, ako si to Cristiano Ronaldo želal, uvoľňuje tohto hráča na prestup do Juventusu Turín. Real Madrid by rád vyslovil svoje poďakovanie hráčovi, ktorý potvrdil, že je najlepší na svete a zanechal výraznú stopu počas jedného z najlepších období klubu. Cristiano Ronaldo bol počas celých deviatich rokov vzorom, čo sa týka tvrdej práce, nasadenia, talentu či sebazlepšovania. Navždy bude jednou z najväčších ikon v dejinách Realu Madrid a vždy bude jedinečnou postavou hodnou nasledovania pre budúce generácie. Real Madrid bude navždy jeho domov,“ uvádza sa v stanovisku „bieleho baletu“ na oficiálnom webe Realu.

Rodák z mesta Funchal si prvýkrát v kariére vyskúša pôsobenie v najvyššej talianskej súťaži. C. Ronaldo podpísal so „starou dámou“ kontrakt do leta 2022 a stal sa prvým víťazom Zlatej lopty po 24 rokoch, ktorý prestúpil do Serie A. „Príchod CR7 je ten najlepší darček, aký Juventus mohol dať talianskemu futbalu,“ napísal na Twitteri bývalý hráč „Juve„, súčasný prezident Poľského futbalového zväzu (PZPN) Zbigniew Boniek. Bývalý skvelý ofenzívny hráč získal počas pôsobenia v Turíne trofej pre víťaza Ligy majstrov aj triumfy v Pohári víťazov pohárov či Serii A.

Viac k témam: Cristiano Ronaldo, futbal, Juventus Turín, Real Madrid, Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk – Prestup Ronalda je podľa legendy najkrajší darček futbalu v Taliansku, Ramos mu poslal odkaz © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júla 2018