Prestížny Triple Gold Club už má 28 členov, ziskom zlata na ZOH 2018 v Pjongčangu pribudol Daciuk

368530_pavel daciuk 676x414.jpg

PJONGČANG 25. februára (WebNoviny.sk) – Prestížny Triple Gold Club, ktorý združuje držiteľov všetkých troch najcennejších hokejových trofejí – Stanleyho pohára a zlatých medailí z majstrovstiev sveta a zimných olympijských hier, má po ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu už 28 členov.

V nedeľu sa medzi hokejovú „smotánku“ dostal útočník Pavel Daciuk, ktorý triumfoval s tímom Olympijských športovcov z Ruska pod piatimi kruhmi v Ázii. Daciuk v minulosti získal titul majstra sveta v Helsinkách 2012 a okrem toho bol dvakrát členom víťazného kádra Detroitu v bojoch o Stanleyho pohár v NHL (2002 a 2008).

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu (hokej): Rusko tesne zdolalo Nemecko, v dramatickom finále rozhodlo predĺženie

V Triple Gold Clube je v súčasnosti desať Kanaďanov, deväť Švédov, sedem Rusov a dvaja Česi. Ako najmladší sa do prestížnej spoločnosti dostal Kanaďan Jonathan Toews, ktorý zlatú trojkorunu získal v roku 2010 vo veku 22 rokov a 42 dní. Okrem 28 hokejistov sa všetky spomenuté ocenenia podarilo pozbierať aj jednému trénerovi – Kanaďanovi Mikovi Babcockovi.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Prehľad hokejistov so zlatou trojkorunou

triumf na ZOH aj MS a zisk Stanleyho pohára

Jaromír Jágr (ČR), Jiří Šlégr (ČR), Scott Niedermayer (Kan.), Brendan Shanahan (Kan.), Joe Sakic (Kan.), Rob Blake (Kan.), Chris Pronger (Kan.), Thomas Jönsson (Švéd.), Hakan Loob (Švéd.), Mats Näslund (Švéd.), Peter Forsberg (Švéd.), Nicklas Lidström (Švéd.), Fredrik Modin (Švéd.), Valerij Kamenskij (Rus.), Alexej Gusarov (Rus.), Viačeslav Fetisov (Rus.), Igor Larionov (Rus.), Alexander Mogiľnyj (Rus.), Vladimir Malachov (Rus.), Henrik Zetterberg (Švéd.), Niklas Kronwall (Švéd.), Mikael Samuelsson (Švéd.), Eric Staal (Kan.), Jonathan Toews (Kan.), Patrice Bergeron (Kan.), Sidney Crosby (Kan.), Corey Perry (Kan.), Pavel Daciuk (Rus.)

Viac k témam: hokej, Hokej ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, Pavel Daciuk, ruská hokejová reprezentácia, Triple Gold Club, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Prestížny Triple Gold Club už má 28 členov, ziskom zlata na ZOH 2018 v Pjongčangu pribudol Daciuk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. februára 2018