Premiéra Roberta Fica prepustili z nemocnice

Cez facebook ďakuje lekárom za to, čo urobili pre neho a čo robia aj pre ostatných pacientov.

BRATISLAVA 1. mája (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico opustil Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH), kde 22. mája podstúpil kardiochirurgický zákrok. Premiér svoje prepustenie do domácej liečby oznámil sám cez facebook.

Dnes ma prepustili a čaká ma rehabilitácia,“ napísal Fico na svojom profile. Ako ďalej napísal, 16 dní mal možnosť z blízka sledovať prácu lekárov, zdravotných sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov v špičkovom ústave. „Doslova od srdca im chcem všetkým poďakovať za to, čo urobili pre mňa a čo robia pre ostatných pacientov. Ďakujem aj všetkým, ktorí mi držali palce a posielali do nemocnice kompóty,“ píše premiér.

R. Fico prišiel do NÚSCH sám pre bolesti v hrudníku. Podrobnosti o premiérových zdravotných ťažkostiach na jeho žiadosť a žiadosť rodiny ústav nezverejňoval. Podľa informácii Denníka N Ficovi pre zúžené cievy urobili lekári bypass. Po dohode ho v práci, tam kde bola potrebná jeho fyzická prítomnosť, zastupovali vicepremiéri. Programové vyhlásenie vlády tak v parlamente predstavoval Peter Pellegrini a vládu zas viedol Robert Kaliňák.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. mája 2016