Pred finále Slovnaft Cupu zadržali v Trnave pätnásť ľudí

Polícia rieši aj hromadnú bitku, ktorá sa strhla v kaviarni v centre mesta. Aktéri stihli ešte pred príchodom policajných hliadok utiecť.TRNAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Polícia ešte pred začiatkom piatkového finálového zápasu futbalového Slovnaft Cupu medzi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín, ktorý sa hrá v Trnave od 20.30 h, predviedla na oddelenie pätnásť fanúšikov. Išlo o osoby vytiahnuté z davu, najčastejším dôvodom bolo hádzanie pyrotechniky, zakrytá tvár alebo neuposlúchnutie výzvy policajta.

Podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej riešia aj popoludňajší incident v kaviarni v centre mesta, kde sa pobilo asi päťdesiat ľudí. Niekoľkí z nich boli údajne fanúšikovia Slovana. Zranený nebol nikto, poškodené je zariadenie terasy a kaviarne, ktorá patrí rodine poslanca Národnej rady SR Jozefa Viskupiča. Aktéri bitky stihli ešte pred príchodom policajných hliadok utiecť.

Finále Slovnaft Cupu označili ako rizikový zápas, polícia preto na zabezpečenie verejného poriadku nasadila množstvo osôb, nechýbali ani vodné delá. Policajti priviedli zo železničnej stanice na štadión najskôr asi 700 fanúšikov, ktorí prišli mimoriadnym vlakom z Bratislavy. Ešte väčší počet priaznivcov pricestoval z Trenčína. Príchod oboch fanúšikovských táborov polícia zvládla bez väčších ťažkostí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. apríla 2016