Pred finále Ligy majstrov urobili organizátori politický krok, prekryli logá ruského sponzora

376066_liga majstrov 676x451.jpg

KYJEV 22. mája (WebNoviny.sk) – V ukrajinskom Kyjeve prekryli pred finálovým stretnutím futbalovej Ligy majstrov, ktoré je na programe v sobotu 26. mája o 20.45 h, logá firmy Gazprom, jedného z hlavných sponzorov najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov.

Prítomnosť ruskej štátnej plynárenskej spoločnosti rozhnevala niektorých Ukrajincov a následne narýchlo odstránili logá ešte pred začiatkom predfinálového festivalu šampiónov na hlavnej ulici Kyjeva.

Odporúčame:
Lionel Messi po piaty raz získal Zlatú kopačku, je nový osamotený rekordér

Tento čin je vyslovene politický. Naším postojom vyjadrujeme nesúhlas s pripojením Krymu k Rusku a vojnou na východe. Zároveň chceme touto cestou do sveta vyslať jasný odkaz všetkým, ktorí sú prepojení s agresívnou krajinou. Veríme, že Európska futbalová únia (UEFA) bude mať porozumenie pre naše rozhodnutie,“ vyhlásil hlavný predstaviteľ kyjevskej samosprávy Andrij Mirošničenko.

UEFA uviedla, že došlo k nedorozumeniu, pokiaľ ide o zviditeľnenie tohto partnera počas „Festivalu šampiónov„. Vzťahy medzi oboma krajinami sú napäté pre násilné pripojenie Krymského polostrova k Rusku v roku 2014 a ruskej podpore separatistických povstalcov na východnej Ukrajine.

Viac k témam: futbal, Liga majstrov, Rusko, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk – Pred finále Ligy majstrov urobili organizátori politický krok, prekryli logá ruského sponzora © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2018