Pre zmiznuté hárky podali starostovia trestné oznámenie

Starostovia reagujú na odovzdanú petíciu proti hazardu v Bratislave, z ktorej minulý týždeň zmizlo 3 039 hárkov.

BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre zmiznuté podpisy z petície proti hazardu v Bratislave podali starostovia bratislavských mestských častí Lamač Peter Šramko a Vajnôr Ján Mrva.

Ako informovali na tlačovom brífingu, trestné oznámenie podali pre trestný čin krádeže, zneužitie právomocí verejného činiteľa, marenie úlohy verejných činiteľov a neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi. Reagujú tak na odovzdanú petíciu proti hazardu v Bratislave, z ktorej minulý týždeň zmizlo 3 039 hárkov, pričom na jednom hárku je 16 – 17 podpisov.

Odporúčame:

Zmizli hárky s podpismi proti hazardu, OĽaNO podáva žalobu

Z magistrátu bolo podané trestné oznámenie taktiež na neznámeho páchateľa pre zmiznuté petičné hárky. Náš pohľad je zásadne iný a že tesne pred odovzdaním v podateľni sme si skontrolovali škatule, sme si istí, že sme nepochybili. Petičné hárky sme odovzdali v podateľni v takom počte, ako sme uviedli v sprievodnom dokumente, bolo ich 8 018,“ povedal Šramko.

Petičnému výboru sa podarilo vyzbierať 136 139 podpisov Bratislavčanov na 8 018 hárkoch. Na to, aby bola petícia úspešná, samosprávy potrebovali vyzbierať aspoň 106-tisíc podpisov od oprávnených voličov. Petíciu odovzdali na bratislavskom magistráte koncom júna. Bratislavskí mestskí poslanci žiadajú primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, aby do konca augusta požiadal predsedu vlády Roberta Fica o zmenu v novele zákona o hazarde z dielne ministerstva financií, konkrétne o zrušenie potreby dodania petície tridsiatich percent dospelých obyvateľov samosprávy. „Táto podmienka sa nenachádza ani v okolitých krajinách Európskej únie a pre Bratislavu z toho dôvodu hrozia obrovské škody,“ uvádza sa v uznesení, ktoré na zasadnutí mestského zastupiteľstva prijali poslanci Bratislavy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. augusta 2016