Pre východné Slovensko platí výstraha pred vetrom, Slovensko potrápia aj snehové záveje

360675_dsc_1051 676x489.jpg

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 2. stupňa pre okresy Košického kraja. V okresoch Košice-mesto, Košice-okolie, Trebišov a Michalovce očakáva ojedinele počas sobotňajšej noci do nedele 12:00 silný vietor , ktorého priemerná rýchlosť môže dosiahnuť 16-20 m/s (60-70 km/hod, v nárazoch miestami 18-23 m/s (65/85 km/hod).

Ako uvádza SHMÚ na svojej internetovej stránke, táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká. Rýchlosť vetra v kombinácii so snežením predstavuje zvýšené riziko padania stromov.

Odporúčame:
Nízke teploty zvyšujú krvný tlak a poškodzujú srdcový rytmus, lekári radia zostať radšej doma

Rovnako v týchto okresoch varuje SHMÚ aj pred tvorbou snehových jazykov a závejov až do 21:00. Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt snehových jazykov a závejov je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerný a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Výstrahu 1. stupňa vydal SHMÚ pred tvorbou snehových jazykov a závejov s výnimkou niektorých okresov Bratislavského, Trnavského a Trenčianskeho kraja pre celé územie Slovenska. Výstraha platí do nedele do 21:00.

Viac k témam: počasie, SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav, snehové záveje, vietor, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre východné Slovensko platí výstraha pred vetrom, Slovensko potrápia aj snehové záveje © SITA Všetky práva vyhradené.

17. marca 2018