Pre dopravné obmedzenia v Bratislave zriadili operačné stredisko, kde môžu ľudia nahlasovať problémy

374501_9_0f13009 676x447.jpg

BRATISLAVA 15. februára (WebNoviny.sk) – V súvislosti s rozsiahlymi dopravnými obmedzeniami v hlavnom meste, bratislavský magistrát v spolupráci s políciou zriadil operačné stredisko, ktoré rieši problémy týkajúce sa dopravy.

Verejnosti je od pondelka 18. februára k dispozícii telefónna linka, na ktorú môžu ľudia v pracovné dni od 6:00 do 22:00 hlásiť problémy v doprave, alebo klásť otázky v súvislosti s dopravnými riešeniami. Informoval o tom hovorca magistrátu Peter Bubla.

Občanov mesto žiada, aby v prípadoch, ak nejde o záchranu života, zdravia či majetku, nevolali na tiesňové linky, ale aby telefonovali na linku operačného strediska 0800 242 000.

Uzavrú viaceré zjazdy z Prístavného mosta

Už od piatkového večera uzavrú viaceré zjazdy z Prístavného mosta pre výstavbu bratislavského obchvatu.  V pondelok ráne uzavrú pre všetku dopravu aj rušnú ulica Mlynské nivy pre výstavbu novej autobusovej stanice.

Magistrát požiadal ľudí, aby čo najviac využívali hromadnú dopravu, a aspoň čiastočne sa tak vyhli zápcham. Na riadenie dopravy využívajú aj inteligentné semafory, ktoré budú linky hromadnej dopravy púšťať prednostne. Inštalované sú vo Vrakuni na križovatke ulíc Uzbecká a Vrakunská, kde majú vozidlá MHD najväčšie zdržania.

Situáciu budú sledovať kamery

Na internetovej stránke magistrátu sú k dispozícii aj živé zábery z kamier, ktorých je na kritických úsekoch nainštalovaných 15. „Dávame k dispozícii prenosy z niektorých z 15 našich kamier z operačného strediska, aby si ľudia mohli pozrieť dopravnú situáciu v reálnom čase na úseku, ktorým sa chystajú prechádzať,“ uviedol magistrát.

Na všetkých dôležitých križovatkách v najviac dotknutej oblasti Bratislavy sú tiež posilnené policajné hliadky. Všetky informácie týkajúce sa dopravných obmedzení sú na stránke www.zvladneme.to .

Viac k témam: diaľnica D4, obchvat R7 D4, Polícia SR, rýchlostná cesta R7
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre dopravné obmedzenia v Bratislave zriadili operačné stredisko, kde môžu ľudia nahlasovať problémy © SITA Všetky práva vyhradené.

15. februára 2019