Pravicoví extrémisti a migranti sa bili v nemeckom Budyšíne

Polícia ľudí na námestí vyzvala, aby odišli domov, jej príslušníci podľa oznámenia použili aj paprikový sprej a obušky.BERLÍN 15. septembra (WebNoviny.sk) – Približne 100 policajtov muselo v stredu večer zasahovať v meste Budyšín na východe Nemecka, aby od seba oddelili skupiny pravicových extrémistov a azylantov, medzi ktorými vypukla bitka. Oznámila to vo štvrtok miestna polícia.

Hovorca budyšínskej polície Thomas Knaup uviedol, že približne 80 Nemcov, mužov i žien, a 20 mladých migrantov na seba v stredu večer slovne i fyzicky útočilo na miestnom námestí. Podľa svedkov lietali aj fľaše, vyplýva z informácií agentúr AP a DPA.

Odporúčame:

Video: Delfín je atrakciou Kielskeho prieplavu, zabáva ľudí

Polícia ľudí na námestí vyzvala, aby odišli domov, jej príslušníci podľa oznámenia použili aj paprikový sprej a obušky. Policajti následne sprevádzali azylantov späť do miestneho domova pre utečencov, kam za nimi išli aj skupinky protestujúcich kričiacich nacionalistické heslá.

V Budyšíne (Bautzen) v spolkovej krajine Sasko došlo k uplynulých mesiacoch opakovane ku konfliktom medzi miestnymi obyvateľmi a utečencami. Vo februári tam okoloidúci len sledovali požiar v bývalom hoteli, z ktorého úrady urobili domov pre utečencov, a dokonca bránili jeho haseniu. V marci bol spolkový prezident Joachim Gauck pri návšteve mesta, kde hovoril s občanmi o utečeneckej kríze, terčom nadávok a urážok.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. septembra 2016