Pracujúcim dôchodcom sa zvyšujú dôchodky

Sociálna poisťovňa už rozosiela rozhodnutia. V apríli im už vyplatí zvýšený dôchodok za obdobie, ktoré odpracovali v minulom roku.
BRATISLAVA 9. apríla (WebNoviny.sk) – Sociálna poisťovňa (SP) už posiela pracujúcim dôchodcom rozhodnutia o zvýšení dôchodku a vo výplatnom termíne v apríli im vyplatí zvýšený dôchodok za obdobie, ktoré odpracovali v minulom roku. Robí tak bez žiadosti, automaticky, na základe svojich vlastných údajov. Informoval o tom hovorca SP Peter Višváder.

Viac ako 11 mesiacov v roku 2015 pracovalo 73 700 dôchodcov. Priemerné zvýšenie penzie v tejto skupine dôchodcov predstavuje 3,92 eura.

Ako SP upozorňuje, určité omeškanie pri zvýšení dôchodku môže nastať v prípadoch, keď SP nachádza nezrovnalosti v údajoch, ktoré jej poskytli zamestnávatelia, a preto ich musí preveriť. Týka sa to 14 000 dôchodcov z celkového počtu pracujúcich dôchodcov. „Ani títo dôchodcovia sa však nemusia o zvýšenie dôchodku obávať. Zvýšenie im Sociálna poisťovňa doplatí hneď po vyriešení nezrovnalostí tak, ako ostatným – spätne od 1. januára 2016, takže o svoje peniaze neprídu,“ dodal Višváder.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. apríla 2016