Pozor na „vreckárov“ a zlodejov na kúpaliskách, upozorňuje polícia a pre ľudí má niekoľko odporúčaní

381144_kupalisko 676x451.jpg

BRATISLAVA 14. júla (WebNoviny.sk) – Počas letných mesiacov sa v areáloch prírodných kúpalísk alebo pri bazénoch sústredí väčší počet návštevníkov. Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, nepozornosť návštevníkov využívajú na páchanie trestnej činnosti aj takzvaní „vreckári“.

„Počas vášho kúpania sa v bazéne alebo počas vašej návštevy v stánku s občerstvením Vám môžu páchatelia odcudziť rôzne veci, ako oblečenie, kľúče, peniaze, mobil, kreditnú kartu, fotoaparát, doklady alebo iné cennosti,“ upozornil.

Rady a odporúčania

Polícia z tohto dôvodu odporúča dodržiavať návštevníkom kúpalísk súbor preventívnych rád a odporúčaní.

„Skôr než opustíte svoje motorové vozidlo, skontrolujte, či je uzamknuté a zavrite všetky okná. Pri každom, aj krátkodobom opustení vozidla nenechávajte v ňom autorádio, GPS zariadenie, peniaze, mobil, kufrík, kabelku, doklady a iné cenné veci na viditeľných miestach. Riaďte sa heslom „Auto nie je výklad“,“ povedal Szeiff. V odkladacej skrinke vozidla podľa polície nie je vhodné nechávať doklady, rezervný kľúč alebo iné veci. „V nočných hodinách parkujte na osvetlených miestach,“ pripomína Szeiff.

Na kúpalisko polícia odporúča nebrať si zbytočné cennosti, platobné karty alebo veľké sumy peňazí. „Zoberte si so sebou len potrebnú výšku peňažnej hotovosti. Na voľne položené veci na deke má dohliadať jeden z vás. Využívajte možnosť odložiť si svoje osobné veci do skriniek alebo trezorov, ak objekt túto službu ponúka,“ zdôraznil Szeiff.

Letáky a plagáty

Počas letných mesiacov ľudia často využívajú na prepravu na kúpaliská a jazerá bicykle a preto je podľa polície obozretnosť nevyhnutná aj v súvislosti s týmto druhom dopravného prostriedku.

„Pri odstavení bicykla na ulici použite vždy bezpečnostný zámok a snažte sa bicykel pripútať k pevnému bodu ako stĺp, .zábradlie alebo stojan. Ak ste v prítomnosti viacerých cyklistov, dajte prednosť fyzickej prítomnosti jedného z vás pri odstavených uzamknutých bicykloch. Zabezpečte si kvalitný kovový uzamykací systém,“ uviedol Szeiff.

Pokiaľ ide cyklista napr. do obchodu, bicykel by sa mal podľa polície snažiť postaviť na také miesto, kam naňho z obchodu aspoň občas uvidí. „Cenné veci a vybavenie bicykla si vždy zoberte zo sebou,“ dodal Szeiff.

Na bezpečnosť návštevníkov frekventovaných kúpalísk budú počas letných mesiacov dohliadať policajti a to formou hliadkovej a obchôdzkovej služby hliadok poriadkovej polície. Na zvýšenú bezpečnosť návštevníkov kúpalísk budú policajti upozorňovať i formou letákov a plagátov s preventívnymi radami k uvedenej problematike prevencie kriminality, ktoré budú distribuované priamo na kúpaliská

Viac k témam: krádež, kúpalisko, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Pozor na „vreckárov“ a zlodejov na kúpaliskách, upozorňuje polícia a pre ľudí má niekoľko odporúčaní © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júla 2018