Pozor na toto mydlo, možno sa predáva aj na Slovensku

Ide o výrobok na umývanie s názvom Body Wash (Soap-free cleansing formula) značky DiaClin.BRATISLAVA 8. júla (WebNoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku v EÚ, ktoré nahlásil do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky RAPEX kontrolný orgán v Holandsku. Ako informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný, ide o výrobok na umývanie s názvom Body Wash (Soap-free cleansing formula) značky DiaClin.

Výrobok je v bielej 30-mililitrovej nádobe s pumpičkou s tyrkysovým vrchnákom. Vo výrobku zistili prekročený povolený limit pre celkový počet mikroorganizmov a prítomnosť patogénneho organizmu Klebsiella pneumoniae, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch. Je možné, že sa výrobok vyskytuje aj na Slovensku.

Krajina pôvodu výrobku je Holandsko, výrobcom je Girasol Breda The Netherlands. Výrobná dávka je Batch: 14H271, Expiry Date 08-2017, EAN: 8714207351538 a výrobcom je Girasol Breda The Netherlands, Delftechpark 55, 2628 XJ Delft, The Netherlands.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júla 2016