Pozor na podvodníkov, falošný kontrolór sa odberateľom elektriny vyhráža pokutami a odpojením

360000_thinkstockphotos 590626820 676x451.jpg

BRATISLAVA 1. marca (WebNoviny.sk) – V poslednom čase sa množia prípady, keď ľuďom telefonujú podvodníci, ktorí sa vydávajú za kontrolórov Stredoslovenskej distribučnej spoločnosti.

Ako informoval jej hovorca Miroslav Gejdoš, údajný kontrolór tvrdí, že na ich odbernom mieste dochádza k nelegálnemu odberu elektriny. Vyhráža sa pritom vysokou pokutou a odpojením elektriny. Hovorí napríklad, že majú porušenú plombu na elektromere alebo ho majú inak poškodený a elektrinu odoberajú načierno.

Odporúčame:
Falošní lekári žiadajú od dôverčivých ľudí tisícky eur, polícia upozorňuje na podvodníkov

Zákazníci, ktorí sa sťažovali na podozrivé telefonáty, uviedli viackrát to isté mobilné číslo. Pochybné telefonáty však zaevidovali aj z iných čísel.

Stredoslovenská distribučná preto upozorňuje všetkých odberateľov, aby boli ostražití a v prípade podozrenia si radšej informácie preverili na zákazníckej linke 0850 166 007. „V žiadnom prípade im neodporúčame komunikovať s človekom, ktorý vystupuje v mene našej spoločnosti ako kontrolór neoprávnených odberov bez toho, aby sa identifikoval služobným preukazom. Takisto vyzývame verejnosť, aby neuhrádzala žiadne pokuty ani poplatky v hotovosti priamo na svojom odbernom mieste,“ varoval Gejdoš s tým, že toto nie je štandardný postup spoločnosti.

Viac k témam: elektrická energia, podvodníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Pozor na podvodníkov, falošný kontrolór sa odberateľom elektriny vyhráža pokutami a odpojením © SITA Všetky práva vyhradené.

1. marca 2018