Pozor na falošný profil biskupa Haľka, polícia zachytila na Facebooku aj ďalšie profily „známych osobností“

454284_hoax halko.jpg

24.12.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia neustále upozorňuje na falošné profily známych osobností. Podvodníci sa chcú obohatiť za každú cenu a nerobí im problém zneužiť ani dobré meno verejne známej osoby. V profile na sociálnej sieti Hoaxy a podvody – Polícia SR upozorňuje na falošný profil bratislavského biskupa Jozefa Haľka.

Na falošnom profile sa nachádzal podvodný príspevok „Špeciálna udalosť”, ktorý sľuboval po zaregistrovaní výhru. Odbor počítačovej kriminality úradu kriminálnej polície uvedený príspevok nahlásil spoločnosti Facebook, ktorá ho skontrolovala a následne aj odstránila. Falošný profil bol taktiež nahlásený, no zatiaľ odstránený nebol.

Polícia na Facebooku zachytila za posledné dni podvodné pokusy aj v mene ďalších zneužitých známych osobností. „Podvodníci si založia na Facebooku stránku v mene konkrétnej osobnosti, odštartujú fiktívnu súťaž, v ktorej rozdávajú peniaze a následne kontaktujú viacero ľudí, ktorí sa do súťaže zapoja (komentovaním príspevku). Od takýchto ľudí sa následne formou súkromnej správy snažia vylákať peniaze buď za vymyslené poplatky za výhru alebo údaje z ich kreditných kariet,” upozorňuje polícia. Ľudí vedia takto obrať o stovky až tisíce eur.

Viac k témam: hoax
Zdroj: Webnoviny.sk – Pozor na falošný profil biskupa Haľka, polícia zachytila na Facebooku aj ďalšie profily „známych osobností“ © SITA Všetky práva vyhradené.

24. decembra 2020