Požiar na skládke pneumatík slabne, ľudia sa môžu vrátiť

Vláda autonómneho regiónu Kastília-La Mancha znížila v súvislosti s požiarom stupeň ohrozenia.Madrid 14. mája (WebNoviny.sk) – Rozsiahly požiar, ktorý vypukol ešte v piatok ráno na veľkej skládke pneumatík v blízkosti španielskeho mesta Seseňa, už slabne. Domov sa tak podľa slov tamojších úradov môžu vrátiť tisíce ľudí, ktorých evakuovali. Informovala o tom agentúra AP.

Vláda autonómneho regiónu Kastília-La Mancha, kde sa nachádza aj Seseňa, znížila v súvislosti s požiarom stupeň ohrozenia a evakuovaným obyvateľom povolila návrat domov. Odporučila im však, aby si pri pohybe po vonku chránili tváre maskami.

Miestne úrady nariadili ešte v piatok večer urýchlenú evakuáciu približne 9000 osôb žijúcich v rozľahlom bytovom komplexe v meste Seseňa neďaleko zmienenej horiacej skládky, z ktorej vtedy stúpal obrovský oblak štipľavého a hustého čierneho dymu.

Na skládke zhorelo približne 110.000 ton použitých pneumatík. Požiar podľa hovorcu regionálnej vlády Francisca Martíneza Arroyu majú hasiči už celkom pod kontrolou, jeho úplné uhasenie však bude trvať ešte tri až štyri dni.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. mája 2016