Posledná rozlúčka s Princom by sa mala uskutočniť v auguste

Rodina speváka, ktorý zomrel 21. apríla vo veku 57 rokov, zatiaľ neusporiadala pohreb ani iné spomienkové podujatie.

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Tyka Nelson, sestra zosnulého amerického speváka Princa, uviedla, že posledná rozlúčka s hudobníkom by sa mala uskutočniť v auguste. Nelson to napísala na svojej facebookovej stránke, presný termín ani miesto konania však zatiaľ neprezradila.

Rodina speváka, ktorý zomrel 21. apríla vo veku 57 rokov, už začiatkom mesiaca vyhlásila, že plánuje usporiadať verejnú rozlúčku, vtedy však neuviedli žiaden termín. „Chceme všetkým na margo doterajších správ oznámiť, že zatiaľ sa nekonal žiaden pohreb či iné podujatie venované pamiatke Princa, ktoré by zorganizovali jeho rodina alebo zástupcovia Paisley Park. Prince a jeho hudba ovplyvnili veľmi veľa ľudí a cítime, že by sme mali náležite osláviť jeho život a odkaz. Oceňujeme trpezlivosť verejnosti a teší nás všetka vaša láska, podpora a kondolencie,“ uviedli vtedy rodinní príslušníci.

Telo rodáka z Minneapolisu v štáte Minnesota našli vo výťahu v jeho dome v Chanhassene. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Jeho pozostatky krátko po pitve spopolnili. Neskôr úrady informovali, že Prince mal v čase úmrtia v tele liek proti bolesti. Okrem toho mal vraj veľmi málo červených krviniek, čo naznačuje, že bol chorý. Pred hudobníkovou smrťou sa pritom objavili informácie, podľa ktorých už dlhšie bojoval s chrípkou. Oficiálne výsledky pitvy a toxikologických testov budú známe neskôr. Do vyšetrovania spevákovho úmrtia sa pritom zapojili federálne úrady, vrátane Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami (DEA). Ich úlohou je skúmať nelegálne užívanie či prípadné nelegálne obchodovanie s liekmi na predpis.

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 v muzikantskej rodine. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov. Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r’n’b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek. Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal vlani v decembri. Medzi jeho úspešné single patria napríklad Purple Rain, 1999, When Doves Cry, Let’s Go Crazy, Raspberry Beret, Kiss, Sign O‘ The Times, Batdance, Gett Off, Cream či The Most Beautiful Girl In The World. Je tiež autorom hitu Nothing Compares 2 U, ktorý preslávila speváčka Sinéad O’Connor. Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol.

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2016