Poslanec Pčolinský chce v parlamente hovoriť po zemplínsky

Peter Pčolinský mal hneď po voľbách ambíciu spojiť všetkých východniarov v parlamente, ale nepodarilo sa mu to.

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR Peter Pčolinský (Sme rodina) chce v parlamente hovoriť zemplínskym nárečím, aby ho všetci počúvali.

Pčolinský mal hneď po voľbách ambíciu spojiť všetkých východniarov v parlamente, ale sa mu to nepodarilo. Ako povedal pre agentúru SITA, chcel, aby poslanci z východného Slovenska viac a užšie spolupracovali, bez ohľadu na stranícku príslušnosť.

Naivne som si myslel, že to ostatní kolegovia z východu vezmú ako samozrejmosť a snáď niečo pozitívne prinesieme pre náš región. Dvadsaťpäť rokov totiž vlády zvysoka kašlú na východniarov. Vždy to bolo len o sľuboch a prázdnych gestách. Ani teraz to nie je inak,“ vyhlásil. Pre mnohých východniarov v parlamente je podľa Pčolinského dôležitejšia stranícka knižka a príkaz nespolupracovať s politickou konkurenciou, ako pomoc pre ich vlastný región.

Pčolinský mal ambíciu vytvoriť pracovnú skupinu, v ktorej by boli združení všetci poslanci parlamentu, ktorí majú trvalé bydlisko na východe Slovenska, bez ohľadu na politickú príslušnosť. Takáto skupina by pri predkladaní zákonov skúmala a pripomienkovala, či zákony prinesú osoh východnému Slovensku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016