Poslanec Erik Tomáš prijal matku Natálie z Čistého dňa

Matka Natálie sa s poradcom premiéra a poslancom Erikom Tomášom stretla na vlastnú žiadosť.BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Poslanec NR SR a poradca premiéra Erik Tomáš (Smer-SD) v stredu prijal matku Natálie z resocializačného centra Čistý deň na úrade vlády. Ako Tomáš napísal vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA sprostredkovala hovorkyňa strany Smer-SD Ľubica Končalová, stretnutie sa konalo na jej žiadosť.

Matka Natálie vyrozprávala celý príbeh

Pred dvoma týždňami sa Tomáš stretol aj s predstaviteľmi resocializačného centra. „Keďže som verejne prisľúbil, že si ako člen parlamentného sociálneho výboru rád vypočujem všetky strany v prípade Čistý deň, prakticky okamžite som žiadosti vyhovel,“ napísal Tomáš s tým, že mu mama Natálie povedala, že nechce a ani nikdy nechcela podať na neho trestné oznámenie.

Odporúčame:

Polícia začala v kauze Čistý deň nové trestné stíhania

Erik Tomáš je zdesený, že opozícia zneužíva citlivé témy

V kauze Čistý deň chystajú trestné oznámenie na Erika Tomáša

Rodičia stoja za Čistým dňom i jeho riaditeľom

Erik Tomáš matke vysvetlil, že zverejnením listu Natálie na tlačovej besede len chcel dosiahnuť to, aby sa k verejnosti dostali pre objektivitu všetky dostupné informácie. „Potom mi už vyrozprávala celý svoj príbeh. Položil som veľa otázok, na ktoré som dostal odpovede. Aj toto stretnutie ma len utvrdilo v tom, že táto téma je veľmi zložitá a všetci aktéri by k nej mali pristupovať citlivo. Pevne verím, že príslušným orgánom sa podarí celú vec objektívne vyšetriť. Vymenili sme si telefónne čísla a zostávame naďalej v kontakte. Dokonca sme sa dohodli, že ak to bude možné, veľmi rád sa stretnem aj so samotnou Natáliou,“ napísal Tomáš.

Trestné oznámenie na Tomáša

Portál Aktuálne.sk v utorok napísal, že matka maloletej Natálie, ktorá bola údajne zneužívaná v resocializačnom centre Čistý deň, podáva trestné oznámenie na poslanca parlamentu a mediálneho poradcu predsedu vlády Erika Tomáša. Dôvodom má byť list, ktorý Tomáš zverejnil na tlačovej besede a ktorý údajne napísala práve Natália.

List údajne Natália poslala do televízie JOJ. V ňom napísala, že si neželá, aby boli v médiách zverejnené jej súkromné údaje a informácie o zdravotnom stave. V liste tiež stojí, že sa má v resocializačnom centre lepšie ako u matky a nikto ju nezneužil ani neznásilnil.

Podľa matky bolo dievča k napísaniu listu donútené a Tomáš podľa nej nemal na zverejnenie listu právo. Povolenie totiž neudelila ona ako právna zástupkyňa. „Právnik mi už píše trestné oznámenie,“ potvrdila matka pre Aktuálne.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2016